atrakcje


Zapewniamy różnorodne atrakcje na imprezy wewnętrzne i plenerowe. Napisz do nas jaką imprezę planujesz a przygotujemy adekwatną ofertę. Oferujemy:

 

Inscenizacje I

Pokazy walk II

Gwardia przyboczna III

Taniec IV

Kuglarstwo V

Fireshow  VI

Muzyka VII

Sokolnictwo VIII

Konie  IX

Strzelectwo  X

Warsztaty rzemieślnicze XI

Karczma staropolska  XII

Atrakcje dla dzieci  XIII

Symulatory  XIV

Obsługa  XV

 


 

I  INSCENIZACJE

Udana inscenizacja to dobry scenariusz, dopasowany sprzęt, sprawdzone środki techniczne i zaangażowani wykonawcy. Dobra inscenizacja wymaga także czasu na przygotowanie, w tym kilku prób. My wiemy jak zrobić dobrą inscenizację, która wzbudzi pożądane emocje w publiczności, przekaże interesującą nas treść, stanie się meritum organizowanego wydarzenia. Inscenizacje mogą być historyczne lub fikcyjne, kameralne lub masowe. Mamy na koncie organizacje zarówno małych aktów historycznych, etiud teatralnych przedstawiających m.in. nadania praw miejskich oraz wielkie przedstawienia plenerowe, z udziałem ponad setki rekonstruktorów, ukazujące bitwy lub demonstracje. Wiemy jak zorganizować takie widowisko, zabezpieczyć aby nikomu nic się nie stało a także imponująco wzbogacić pirotechniką i efektami specjalnymi.  

- ETIUDY TEATRALNE

- INSCENIZACJE BITEWNE

- PARADY

- OBCHODY ŚWIĄT I ROCZNIC

 

 

 

II POKAZY WALK

Organizujemy emocjonujące pokazy walk historycznych wojowników z użyciem prawdziwych broni i pancerzy. Niezależnie czy organizujemy turniej rycerski, pojedynek szlachecki lub starcie wikingów dbamy o dynamikę pokazu jak i budowę właściwego nastroju. Dlatego nasze pokazy to zawsze barwne dekoracje, dobrana muzyka, profesjonalni wykonawcy oraz charyzmatyczny prowadzący nawiązujący kontakt z publicznością. Pokaz walki zorganizowany w duchu wybranej epoki to niepowtarzalne widowisko!

- WALKI GLADIATORÓW    

- WALKI WIKINGÓW   

- WALKI KRUCJATOWE    

- TURNIEJE RYCERSKIE   

- POJEDYNKI SZLACHECKIE   

 

 

 

III GWARDIA PRZYBOCZNA

Sbanderiatorii to inaczej chorągwiarze, czyli oddział zorganizowany na sposób wojskowy, prezentujący występy artystyczne na bazie musztry. Jednolicie umundurowani, w wyposażeniu z przełomu XVI-XVII w., z kapeluszami lub hełmami typu Morion, halabardami i bronią czarnoprochową, stanowią wspaniałą atrakcje podkreślającą dworski charakter imprezy. Oddział naśladuje koncepcję nadwornego oddziału paradnego, jakim dysponowali magnaci, w celach reprezentacyjnych.

- SZPALERY   

- MUSZTRY PARADNE  

- MUSZTRY NA WESOŁO  

- POKAZY CHORĄGWIARSKIE  

- SALWY ARMATNIE   

 

 

 

IV TANIEC

Nasz zespół tańców historycznych występował na kilkuset imprezach, uatrakcyjniając m.in. pikniki historyczne, imprezy firmowe, turnieje rycerskie, festiwale artystyczne, wesela czy żywe lekcje historii. Zapewniamy tancerzy w historycznych strojach w repertuarze tańców średniowiecza, renesansu, baroku, polskich tańców narodowych, XIX-wiecznych tańców salonowych aż po tańce lat 20 i 30-tych XX wieku.

- POKAZY TAŃCÓW HISTORYCZNYCH

- WARSZTATY TANECZNE

- SPEKTKLE TANECZNE

- PROWADZENIE BALÓW

- ŻYWE LEKCJE HISTORII

 

 

 

V KUGLARSTWO

Nasz zespół kuglarski tworzą wszechstronni profesjonaliści sztuki cyrkowej, wykonujący  pokazy, warsztaty oraz animacje wśród ludzi. Dzięki naszym umiejętnościom, doświadczeniu i wyobraźni chętnie podejmujemy się tworzenia przedstawień i wydarzeń: od pomysłu i kreacji, przez produkcję artystyczną, do realizacji wydarzenia/spektaklu.

- POKAZY ŻONGLERKI

- SZCZUDLARZE

- ILUZJA

- MIMOWIE

- BAŃKI MYDLANE

- ZABAWY  DLA DZIECI

 

 

 

VI FIRESHOW

Nasze fireshow to znacznie więcej niż pokazy ognia. Muzyka, dopasowana choreografia, dopracowane kostiumy i wysokie umiejętności naszych tancerzy tworzą integralną całość: zachwycające spektakle teatru ognia. W naszym arsenale znajdują się różnego rodzaju płonące poi, kije, pochodnie, wachlarze, hula-hoop i szereg specjalnych urządzeń do efektów pirotechnicznych. Wprawiają je w ruch doświadczeni, profesjonalni tancerze ognia, wiedząc że najważniejszy jest jednak klimat wytwarzany podczas widowiska z żywym ogniem.  

Tworzymy pokazy tańca z ogniem na zamówienie, a w stałym repertuarze mamy tematyczne fireshow w kilku konwencjach muzyczno-kostiumowych:

- ELEGANT

- ROCK’N’ROLL

- ORIENT

- KLUBOWA

- HISTORYCZNA

- FANTASY                             

- KABARET MOULIN ROUGE

 

 

 

VII MUZYKA

Nasi muzycy specjalizują się w odtwarzaniu muzyki historycznej, od wczesnego średniowiecza począwszy. Nasze koncerty to jednak nie tylko sama muzyka ale cała otoczka historyczna w jakiej dane utwory były komponowane i odgrywane. Nasi artyści występują w strojach historycznych, grając na instrumentach dawnych i naśladując maniery danej epoki, budując tym samym niezapomniany klimat. 

- ZESPÓŁ TRUBADURÓW to formacja muzyków odgrywających muzykę ludyczną średniowiecza i renesansu. Dzięki szerokiemu instrumentarium, w którym znajdują się lira korbowa, bębny, dudy, flety, instrumenty strunowe i liczne przeszkadzajki, ich występy mają bardzo oryginalny charakter a świetny kontakt z publicznością powoduje, że za każdym razem są proszeni o bis.

- CHÓR MĘSKI to formacja muzyków specjalizujących się w muzyce kościelnej, polifonicznej i pieśniach patriotycznych. Chór realizuje projekty muzyki od średniowiecza po współczesność, nie omijając muzyki ludowej. 

- BARD czyli muzyk występujący samotnie na scenie, śpiewający i grający jednocześnie na gitarze, to typowa forma wykonania pieśni ogniskowych, poezji śpiewanej ale także piosenki opozycyjnej PRL. Nasz bard to laureat licznych festiwali muzycznych, z dorobkiem własnych utworów, bazujący w dużej mierze na poezji Jacka Kaczmarskiego, gotowy jednak wykonywać różne utwory historyczne i poetyckie.

 

 

 

VIII SOKOLNICTWO

Sokolnictwo czyli tresura ptaków drapieżnych, to szlachetna dyscyplina rodowodem z średniowiecza. To, co niegdyś zarezerwowane było tylko dla najmożniejszych staje się udziałem całej publiczności. To niezwykle rzadkie widowisko przyciąga uwagę dosłownie każdego a majestat polskich ptaków drapieżnych hipnotyzuje widzów. Sokolnictwo to szum skrzydeł, cienie lecących ptaków, pasjonujące prelekcje i przede wszystkim bezpośredni kontakt uczestników ze zwierzętami.

- POKAZY SOKOLNICTWA to kilkudziesięciominutowe widowisko, połączone z prelekcją, w czasie którego uczestnicy mogą obejrzeć w locie myśliwców polskiego nieba, takich jak Sokoły, Jastrzębie czy Puszczyki.

- STOISKO SOKOLNICZE to bardzo popularna atrakcja, na której uczestnicy imprezy mogą nawiązać kontakt z drapieżnymi ptakami, głaszcząc je i trzymając na rękach.

 

 

 

IX KONIE

Koń to zwierzę nierozerwalnie związane z historią człowieka. W erze poprzedzającej samochody pełnił funkcję środka transportu, siły pociągowej ale także był symbolem statusu właściciela. Koń jest także jednym z najznaczniejszych elementów kultury Polskiej, i dlatego nie mogło go zabraknąć w naszej ofercie. Pokazy konne, przejażdżki wozami czy na padoku cieszą się coraz większym zainteresowaniem publiczności, a płeć piękna zdaje się potwierdzać regułę, że jak całować to ułana.

- POKAZY KASKADERSKIE   

- POKAZY KAWALERYJSKIE

- POKAZY ŁUCZNICTWA KONNEGO

- PADOK DO JAZD KONNYCH

- PRZEJAŻDŻKI WOZAMI    

 

 

 

X STRZELECTWO

Jedną z najpopularniejszych atrakcji powiązanych z historią jest strzelectwo. Niezależnie czy dotyczy łucznictwa, broni miotanej czy późniejszych rodzajów broni strzeleckiej, cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności, umożliwiając świetną zabawę bez barier płci czy wieku. Na bazie strzelectwa organizujemy liczne atrakcje interaktywne:

-TURNIEJ STRZELECKI to jedna z najpopularniejszych atrakcji na imprezach historycznych, organizowana na stoisku strzelnicy, w oparciu o łucznictwo historyczne lub system ASG. Uczestnicy sprawdzają swoje umiejętności podzieleni na kategorie wiekowe (dzieci / dorośli), walcząc o nagrody za wyniki w strzelaniu do tarczy, celów ruchomych i nieruchomych.

- STRZELNICA to stoisko składające się z 2 lub 4 zabezpieczonych torów strzeleckich, na którym zależnie od tematyki imprezy, uczestnicy mogą postrzelać z łuki, broni ASG lub rzucać bronią miotaną taką jak oszczepy i toporki.

- POLIGON to stoisko do rozgrywek między grupami uczestników, wyposażone w ogrodzenie, przeszkody i bazy drużyn. Dekoracje i styl stoiska dostosowane do tematu imprezy, w stylizacji średniowiecznej, XX- wiecznej lub współczesnego pola walki.

- MANEWRY to zabawa na zabezpieczonym terenie np.: poligonie, w której uczestnicy podzieleni na grupy będą realizować symulacje bojowe w oparciu o broń ASG lub łuki z pacynkami (bezpiecznymi strzałami), zależnie od tematyki imprezy.

 

 

 

XI WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE

Rzemiosło, które dziś uchodzi za historyczne, oferuje mnóstwo zabawy i impulsów kreatywności. Podczas pokazów i zajęć prowadzonych przez naszych specjalistów w zrekonstruowanych warsztatach rzemieślniczych, uczestnicy nawiązują bezpośredni kontakt z historią, poznając procesy produkcyjne wyjaśniające warunki życia codziennego w dawnych wiekach. Ponadto, w czasie zajęć rozwijane są zdolności manualne, artystyczne i umiejętność koncentracji, działając na uczestników relaksująco jak i spełniające wewnętrzną potrzebę twórczości.

- GARNCARSTWO

- TKACTWO

- WIKLINIARSTWO

- KOWALSTWO

- CZERPANIE PAPIERU

- ILUMINACJA

- SKÓRNICTWO

- POWROŹNICTWO

- ZIELARSTWO

- MINCERSTWO

 

 

 

XII KARCZMA STAROPOLSKA

W naszej ofercie znajduje się unikatowe stoisko gastronomiczne, zorganizowane w oparciu o repliki historycznego sprzętu kuchennego i oferujące oryginalne dania z przeszłości. Główną część stoiska stanowi mobilna izba kuchenna, w której przygotowywane są potrawy, spełnia ona także funkcję wydawalni. Obok rozstawiane są paleniska z kociołkami, ruszty zwane dzisiaj grillami oraz prawdziwy piec opalany drewnem. Zapach żywego ognia na drewnie nadaje potrawom niepowtarzalny smak i urok, zaś przepisy historyczne uatrakcyjnią każdą imprezę. Specjalnością zakładu są podpłomyki okraszone licznymi dodatkami, dziczyzna oraz kluski i zawijańce. Karczma oferuje także historyczne napoje jak kwas chlebowy, piwa, wina i miody.

- CATERING NA IMPREZY

- STOISKO HANDLOWO –GASTRONOMICZNE

- WARSZTATY KUCHNI STAROPOLSKIEJ

 

 

 

XIII ATRAKCJE DLA DZIECI

Praktycznie każda z atrakcji przedstawionych  w tej ofercie może być atrakcją dla dzieci. Warsztaty rzemieślnicze, strzelnica, konie czy sztuki kuglarskie – ale także pozostałe, cieszą od lat najmłodszych uczestników naszych imprez. Przedstawiamy jeszcze pozostałe atrakcje organizowane stricte dla najmłodszych, organizowane bezpiecznie ale z energią i fantazją, tak jak dla naszych własnych dzieci, bo sami także jesteśmy rodzicami…

- MALOWANIE TWARZY to atrakcja, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Zdolne animatorki pomalują dzieciom twarze we wzory pasujące do każdej tematyki.

- MUZYKANCI to stoisko dla dzieci, na którym dostępne są różne oryginalne instrumenty, a muzyk uczy dzieci rytmiki i rozwija muzykalność po przez zabawę.

- ARENA to miejsce, w którym dzieci mogą zmierzyć się ze sobą, tak jak wielcy rycerze, używając jednak piankowych broni i pancerzy.

- TURNIEJ GIERMKÓW to szereg zabaw historycznych, w których uczestnicy indywidualnie lub zespołowo będą musieli wykazać się zręcznością, refleksem ale i pomysłowością. Zabawy takie jak wyścig w workach, przenoszenie jajek czy przeciąganie liny mimo prostoty bawią każdego.

- GRALNIA to stoisko przewidziane na imprezy pod dachem, w którym urządzane są rozgrywki w różne gry planszowe, a o określonych porach odbywają się turnieje z nagrodami.

- KĄCIK MALUSZKA to strefa dla najmłodszych uczestników, otoczona bezpiecznym płotkiem, gdzie na miękkiej wykładzinie maluszki mogą pobawić się bezpiecznymi zabawkami. W strefie na stałe znajduje się co najmniej jedna animatorka, opiekując się dzieciaczkami, i pozwalając odetchnąć ich rodzicom.

 

 

 

XIV SYMULATORY

Dla fanów multimediów mamy szereg atrakcji opartych na elektronice, zupełnie niezależnych od pogody. Symulatory, gry konsolowe czy piłkarzyki to atrakcje idealne na szkolenia, konferencje czy bankiety firmowe. Pozwalają na dynamiczną zabawę z nutką rywalizacji, bez ubrudzenia garniturów, w której uczestnicy mogą poczuć się jak piloci lub kierowcy rajdowi.  

- SYMULATORY komputerowe łódek, samochodów rajdowych, Formuły 1, samolotów i statków kosmicznych, połączone sieciowo, umożliwiające uczestnikom wspólną rozgrywkę.

- BLINK to urządzenie to ćwiczenia refleksu dla kierowców rajdowych, ale również do wspaniałej zabawy sprawnościowej. Zadaniem uczestników jest wciśnięcie jak największej liczby świecących się przycisków w ciągu 60 sekund.

- GRY KONSOLOWE oferują możliwość organizacji zawodów sportowych w oparciu o wyświetlane na ekranach telewizorów konkurencje. Uczestnicy mogą strzelać z łuków, skakać na nartach, uprawiać sporty letnie i zimowe bez opuszczania ciepłego budynku.

- PIŁKARZYKI to jedna z najpopularniejszych gier klubowych, dzięki której można zorganizować zawody i różne konkurencje dla graczy w każdym przedziale wiekowym. 

 

 

 

XV OBSŁUGA

KONFERANSJERZY. Specyfika oferowanych przez nas atrakcji historycznych wymaga odpowiednio przygotowanych prowadzących, posiadających nie tylko świetny kontakt z publicznością ale także wiedzę specjalistyczną. Dlatego bardzo często mamy przyjemność zapewniać naszych konferansjerów, osoby kompetentne i utalentowane, z pasją opowiadające o przeszłości. Dbając o klimat imprezy, nasi prowadzący ubierani są w odpowiednio dobrane stroje do obowiązującej tematyki, wpasowane fabularnie odnośnie roli. Na turniejach średniowiecznych konferansjer może być heroldem, na imprezach wczesnośredniowiecznych mnichem a jeszcze w innych przypadkach pisarzem, dworzaninem czy dziennikarzem. Konferansjer jest podsumowaniem klimatu imprezy, i dlatego warto skorzystać z najlepiej przygotowanych do tej roli zawodowców.

DOKUMENTACJA FOTO-VIDEO. Nawet najwspanialsza impreza przejdzie bez echa, jeżeli nie zostanie odpowiednio uwieczniona. Aby ulotne chwile świetnej zabawy nie ulotniły się zupełnie z naszej pamięci i można było się z nimi podzielić, oferujemy usługi profesjonalnych dokumentalistów. Zespół złożony z fotografa i kamerzysty uwieczni każdą imprezę, nawet nocną, dostarczając dwóch punktów widzenia – artyzmu fotograficznego oraz wiernego kronikarza filmowego. Zespół operuje profesjonalnym sprzętem, w tym dronem, umożliwiającym nagrywanie z każdej perspektywy. 

TECHNIKA

Zapewniamy obsługę techniczną imprezy w każdym znaczeniu, w miarę potrzeb klienta.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY